Zapoznaj się z produktami z kolagenem na zdrowe stawy! - 4Flex Skip to main content

Dolegliwości bólowe stawów to przypadłość, która zaliczana jest do najbardziej uciążliwych schorzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie. Problemy ze stawami nie dotyczą wyłącznie osób starszych. Dotykają one także ludzi młodych i w sile wieku. Odpowiednia dieta, profilaktyka i suplementacja, na przykład w formie preparatów zawierających kolagen, pomoże zadbać o kondycję stawów. Jeden z nich stanowi 4Flex dostępny w postaci saszetek zawierających kolagen do picia.

Spis treści:

Objawy i przyczyny problemów ze stawami

Ból stawów występuje wówczas, gdy zdegradowaniu ulega warstwa chrząstki. Chrząstka traci swoje właściwości amortyzujące a kości wzajemnie się o siebie trą co powoduje ich uszkodzenie i ból. Najczęstszymi symptomami, które świadczą o pojawieniu się problemu, są m.in. ból występujący w momencie podjęcia ruchu, sztywność stawów ograniczenie ruchomości, trzeszczenie w stawach.

Przyczyn bólu stawów może być wiele, chociaż najczęściej wskazuje się na spowodowane wiekiem pogorszeniem wydajności procesów metabolicznych w organizmie, a także obciążenia stawów wywołane m.in. zawodowymi sportami czy fizyczną pracą. Elementy, które przyczyniają się do powstawania bólu stawów, dzieli się pod względem rodzaju występującej choroby.

Przyczyny występowania bólu stawów mogą mieć podłoże wtórne i przy zastosowaniu prawidłowej prewencji można znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania. Należy zwracać szczególną uwagę na nadwagę i otyłość, osłabienie mięśni otaczających staw, negatywne czynniki związane z wykonywaną pracą.

Żel na zmniejszenie bólu związanego ze stawami

Ból stawów, stan zapalny i problem z ruchomością to moment, w którym zaczynamy poszukiwać czegoś, co złagodzi przykre dolegliwości. Rozwiązaniem może być zastosowanie żelu 4Flex PureGel, który można zaaplikować bezpośrednio na bolący staw. Preparat po wchłonięciu działa miejscowo, pomaga w redukcji bólu i zwiększa ruchomość stawu. Dodatkową zaletą tego typu preparatów jest fakt, że omijają układ pokarmowy i nie obciążają wątroby oraz nerek.

Dieta i suplementacja

Odpowiednio dobrana dieta dla stawów powinna być bogata w produkty wzmacniające chrząstkę stawową i łagodzące stany zapalne. Problem ze stawami dotyczy także osób z nadwagą, które powinni zadbać o ich odciążenie, redukując masę ciała. Wskazana jest wtedy dieta niskotłuszczowa, lekkostrawna.

Wspomagająco w przypadku problemów ze stawami, zaleca się przyjmowanie suplementów diety, które mogą wpłynąć korzystanie na stan chrząstki stawowej i jej częściową odbudowę.

Suplementacja preparatów zawierających kolagen do picia na stawy wspomaga ich odbudowę oraz pracę[1]. Kolagen w organizmie ulega naturalnemu zmniejszaniu wraz z wiekiem, skóra staje się mniej elastyczna, a stawy są bardziej kruche i podatne na urazy. Zaleca się więc podaż kolagenu z zewnątrz i stosowanie odpowiedniej suplementacji.

Warto stosować preparaty na stawy, które posiadają w składzie nie tylko kolagen na stawy, ale także unikalne połączenie substancji budulcowych i wspomagających. Większość preparatów występuje w postaci kolagenu w proszku w poręcznej saszetce do picia kolagenu w proszku w postaci saszetek do picia.

Witamina C zawarta w suplemencie diety 4Flex wspiera produkcję kolagenu, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki. Produkt jest przeznaczony dla osób chcących zadbać o zdrowie swoich stawów. Poszczególne wersje preparatów różnią się składem. Dostępne są takie warianty suplementów diety jak 4Flex o smaku czarnej porzeczki, 4Flex Protect oraz 4Flex Active.

W składzie 4Flex suplement diety w formie saszetek do picia znajduje się hydrolizat kolagenu, czyli białko, które stanowi jeden z podstawowych składników macierzy chrząstek stawowych. Białko pomaga utrzymać zdrowe kości oraz wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Dodatkowo w składzie preparatu 4Flex suplement diety znajduje się witamina C, która wspiera syntezę kolagenu. Preparat w proszku jest przeznaczony dla ogólnej grupy osób chcących utrzymać sprawność stawów. Producent zaleca stosować jedną saszetkę dziennie rozpuszczoną w szklance niegazowanej wody, mleku lub wymieszanej z jogurtem. [3]

Dla sportowców

Brak ruchu jest bardzo szkodliwy i może być przyczyną dodatkowego ryzyka powstawania problemów ze stawami. Nadmierny wysiłek sportowców także przyczynia się do zużycia chrząstki stawowej. W rezultacie stawy ulegają dużemu obciążeniu w krótkim okresie.

4Flex Active suplement diety to wyjątkowe połączenie kolagenu Fortigel i L-karnityny. Preparat ten dostosowano do sposobu obciążenia stawów, jakie występuje podczas zawodowego uprawiania sportu [4].

Dla osób starszych

Z myślą o osobach chcących uzupełnić dietę w kolagen, witaminę D oraz wapń powstał 4Flex Protect. Witamina D bierze udział w prawidłowym wchłanianiu wapnia,  wapń natomiast wspomaga zachowanie zdrowych kości i wspiera poprawne funkcjonowanie mięśni 4Flex Protect suplement diety to preparat, który zawiera kolagen. Przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty, w przypadku problemów ze zdrowiem, należy skontaktować się z lekarzem.

Bibliografia:

1. Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A., Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru. W: Leki w Polsce. Farmakoterapia, Medyk Sp. z o.o.

2. Axe J., Dieta kolagenowa, zdrowie, młodość i uroda w 28 dni. Helion SA 2020, s.18.

3. https://4flex.pl/produkty-4flex/4flex/ (dostęp: 2020.05.12)

4. https://4flex.pl/produkty-4flex/4flex-sport/ (dostęp: 2020.05.12)

5. https://4flex.pl/produkty-4flex/4flex-silver/ (dostęp: 2020.05.12)

Linia produktów 4flex

Kompleksowo

opakowanie 4Flex – 30 saszetek z proszkiem. Suplement diety na stawy z kolagenem dla dorosłych.

Kolagen Fortigel®

4Flex saszetki

Ze smakiem

opakowanie 4Flex o smaku czarnej porzeczki

Kolagen Fortigel® + witamina C

4Flex smakowy

Kompleksowo

Suplement diety 4Flex sport – łatwo przyswajany kolagen z l-karnityną. Produkt przeznaczony dla osób aktywnych i dbających o zdrowy tryb życia.

Wyjątkowe połączenie kolagenu i L-karnityny

4Flex Sport

Dojrzale

Suplement diety 4Flex silver na stawy. Kolagen nowej generacji z wapniem i witaminą D. Opakowanie 30 saszetek z proszkiem.

Kolagen Fortigel® + wapń + witamina D

4flex Silver

Czytaj więcej