Zapoznaj się z produktami z kolagenem na zdrowe stawy! | 4Flex

Dolegliwości bólowe stawów to przypadłość, która zaliczana jest do najbardziej uciążliwych schorzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie. Problemy ze stawami nie dotyczą wyłącznie osób starszych. Dotykają one także ludzi młodych i w sile wieku. Odpowiednia dieta, profilaktyka i suplementacja, na przykład w formie preparatów zawierających kolagen, pomoże zadbać o kondycję stawów. Jeden z nich stanowi 4Flex dostępny w postaci saszetek zawierających kolagen do picia.

Objawy i przyczyny problemów ze stawami

Ból stawów występuje wówczas, gdy zdegradowaniu ulega warstwa chrząstki. Chrząstka traci swoje właściwości amortyzujące a kości wzajemnie się o siebie trą co powoduje ich uszkodzenie i ból. Najczęstszymi symptomami, które świadczą o pojawieniu się problemu, są m.in. ból występujący w momencie podjęcia ruchu, sztywność stawów ograniczenie ruchomości, trzeszczenie w stawach.

Przyczyn bólu stawów może być wiele, chociaż najczęściej wskazuje się na spowodowane wiekiem pogorszeniem wydajności procesów metabolicznych w organizmie, a także obciążenia stawów wywołane m.in. zawodowymi sportami czy fizyczną pracą. Elementy, które przyczyniają się do powstawania bólu stawów, dzieli się pod względem rodzaju występującej choroby.

Przyczyny występowania bólu stawów mogą mieć podłoże wtórne i przy zastosowaniu prawidłowej prewencji można znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania. Należy zwracać szczególną uwagę na nadwagę i otyłość, osłabienie mięśni otaczających staw, negatywne czynniki związane z wykonywaną pracą.

Żel na zmniejszenie bólu związanego ze stawami

Ból stawów, stan zapalny i problem z ruchomością to moment, w którym zaczynamy poszukiwać czegoś, co złagodzi przykre dolegliwości. Rozwiązaniem może być zastosowanie żelu 4Flex PureGel, który można zaaplikować bezpośrednio na bolący staw. Preparat po wchłonięciu działa miejscowo, pomaga w redukcji bólu i zwiększa ruchomość stawu. Dodatkową zaletą tego typu preparatów jest fakt, że omijają układ pokarmowy i nie obciążają wątroby oraz nerek.

Dieta i suplementacja

Odpowiednio dobrana dieta dla stawów powinna być bogata w produkty wzmacniające chrząstkę stawową i łagodzące stany zapalne. Problem ze stawami dotyczy także osób z nadwagą, które powinni zadbać o ich odciążenie, redukując masę ciała. Wskazana jest wtedy dieta niskotłuszczowa, lekkostrawna.

Wspomagająco w przypadku problemów ze stawami, zaleca się przyjmowanie suplementów diety, które mogą wpłynąć korzystanie na stan chrząstki stawowej i jej częściową odbudowę.

Suplementacja preparatów zawierających kolagen do picia na stawy wspomaga ich odbudowę oraz pracę[1]. Kolagen w organizmie ulega naturalnemu zmniejszaniu wraz z wiekiem, skóra staje się mniej elastyczna, a stawy są bardziej kruche i podatne na urazy. Zaleca się więc podaż kolagenu z zewnątrz i stosowanie odpowiedniej suplementacji.

Warto stosować preparaty na stawy, które posiadają w składzie nie tylko kolagen na stawy, ale także unikalne połączenie substancji budulcowych i wspomagających. Większość preparatów występuje w postaci kolagenu w proszku w poręcznej saszetce do picia kolagenu w proszku w postaci saszetek do picia.

Preparat 4Flex jest przeznaczony dla osób chcących zadbać o zdrowie swoich stawów. Suplement diety odbudowuje włókna kolagenowe tworzące chrząstki stawowe, dzięki dostarczeniu do organizmu odpowiedniej formy kolagenu. Różne wersje preparatu różnią się składem. Dostępne są warianty takie, jak 4Flex czarna porzeczka, 4Flex Silver dla osób starszych oraz 4Flex Sport.

W składzie 4Flex w formie saszetek do picia znajduje się hydroizolat kolagenu, czyli białko, które stanowi jeden z podstawowych składników macierzy chrząstek stawowych. Pomaga ono utrzymać zdrowe kości oraz wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Dodatkowo w składzie preparatu 4Flex znajduje się także kolagen z witaminą C, która ma za zadanie wspieranie produkcji kolagenu. Preparat w proszku jest przeznaczony dla ogólnej grupy osób chcących stosować prewencję przed problemami ze stawami w przyszłości. Producent zaleca stosować jedną saszetkę dziennie rozpuszczoną w szklance niegazowanej wody, mleku lub wymieszanej z jogurtem [3].

Dla sportowców

Brak ruchu jest bardzo szkodliwy i może być przyczyną dodatkowego ryzyka powstawania problemów ze stawami. Nadmierny wysiłek sportowców także przyczynia się do zużycia chrząstki stawowej. W rezultacie stawy ulegają dużemu obciążeniu w krótkim okresie czasu.

4Flex Sport to wyjątkowe połączenie kolagenu Fortigel i L-karnityny. Preparat ten dostosowano do sposobu obciążenia stawów, jakie występuje podczas zawodowego uprawiania sportu [4].

Dla osób starszych

Grupą, która najbardziej narażona jest na problemy ze stawami, są osoby starsze. Jest to spowodowane naturalnymi procesami starzenia się stawów i ich kostnienia[2]. W przypadku seniorów można skorzystać z suplementacji kolagenu na stawy z dodatkiem wapnia i witaminy D. Pierwszy składnik wspomaga odbudowę chrząstki w stawach, a wapń uzupełnia ubytki w kościach. Witamina D bierze udział w prawidłowym wchłanianiu wapnia, z kolei wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. 4Flex Silver to kompleksowy preparat, który zawiera kolagen na stawy. Przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych.

 

Źródła:

1 Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A., Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru. W: Leki w Polsce. Farmakoterapia, Medyk Sp. z o.o.

2Axe J., Dieta kolagenowa, zdrowie, młodość i uroda w 28 dni. Helion SA 2020, s.18.

3 Witryna: https://4flex.pl/produkty-4flex/4flex/ (dostęp: 2020.05.12)

4 Witryna:  https://4flex.pl/produkty-4flex/4flex-sport/ (dostęp: 2020.05.12)

5 Witryna:  https://4flex.pl/produkty-4flex/4flex-silver/ (dostęp: 2020.05.12)

Czytaj więcej

Budowa kolana – z czego składa się i jak działa staw kolanowy? Z czego wynika ból kolana? Poznaj budowę kolana Budowa kolana – z czego składa się i jak działa staw kolanowy? Staw kolanowy (łac. articulatio genus) jest największym stawem człowieka, a jednocześnie jednym z najbardziej wrażliwych, o czym doskonale wie większość sportowców. Łączy kość... Więcej Ból bioder – jakie są przyczyny? Czy da się go uniknąć? Mężczyzna trzymający się za bolące biodro Ból bioder – jakie są przyczyny? Czy da się go uniknąć? Nadwyrężenie mięśni, zwyrodnienie stawu biodrowego, zapalenie mięśni lub ścięgien – to tylko niektóre z przypadłości, którym towarzyszy ból bioder promieniujący do innych partii... Więcej Ćwiczenia na kolana – jak zadbać o staw kolanowy? Starszy mężczyzna wzmacniający staw kolanowy Ćwiczenia na kolana – jak zadbać o staw kolanowy? Staw kolanowy ze względu na budowę i pełnioną funkcję jest stale narażony na urazy i przeciążenia. Brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta, otyłość i... Więcej Kolagen na stawy – porównanie najpopularniejszych produktów Starszy mężczyzna wygrywający wyścig Kolagen na stawy – porównanie najpopularniejszych produktów Dolegliwości bólowe stawów to przypadłość, która zaliczana jest do najbardziej uciążliwych schorzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie. Problemy ze stawami nie dotyczą wyłącznie osób starszych.... Więcej Dlaczego dbanie o stawy jest ważne? stawy osoby starszej Dlaczego dbanie o stawy jest ważne? W natłoku codziennych obowiązków nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy, najdrobniejszy nawet ruch naszego ciała, wymaga pracy co najmniej kilku stawów.... Więcej Zadbaj o stawy w jesieni życia zdrowie a wiek Zadbaj o stawy w jesieni życia Dyskomfort wynikający z niewłaściwej pracy stawów może być niezwykle uciążliwy, zwłaszcza jeśli dotyka osób starszych. Utrudnia to realizację codziennych czynności, a niekiedy odbiera... Więcej Domowe sposoby na zdrowe stawy ćwiczenia w domu na stawy Domowe sposoby na zdrowe stawy Chociaż zdecydowana większość osób konsekwencje niewłaściwej pracy stawów kojarzy głównie z podeszłym wiekiem, to badania wykazują, że tego typu stan coraz częściej spotyka... Więcej Właściwa pozycja na krześle – jak zadbać o swój kręgosłup? ból pleców po siedzeniu Właściwa pozycja na krześle - jak zadbać o swój kręgosłup? Coraz więcej z nas odczuwa dyskomfort związany ze stanem naszych pleców. W wielu przypadkach przyczyną nienajlepszej kondycji kręgosłupa jest po prostu niewłaściwa pozycja... Więcej Jakie produkty pomagają dbać o stawy? co jeść na stawy Jakie produkty pomagają dbać o stawy? Stawy odpowiadają za ruchomość ciała. W naturalny sposób są więc narażone na kontuzje i uszkodzenia mechaniczne, powstałe w wyniku tarcia czy urazów. Troska... Więcej Jak dbać o stawy? ćwiczenia na stawy Jak dbać o stawy? O zdrowiu przypominamy sobie najczęściej dopiero wtedy, kiedy coś zaczyna nam dolegać. Wówczas na działania profilaktyczne jest już jednak za późno. Nie inaczej... Więcej